PLAYSKOOL#1

Visuals kollektivet For Your Eyes Truly har fått en ny utfordring og intar Soria Moria med splitter nytt klubbkonsept med fokus på visuelle opplevelser og bra musikk!!
For Your Eyes Truly – Playskool 1 invitation from franck aubry on Vimeo.

For Your Eyes Truly – Playskool 1 Club night invitation
with Cuckoo, DJ Hanakiri and DJ Coverboy at Soria Moria 27. feb.
Bilde

Vi kan friste med følgende artister og DJS:

CUCKOO er soloprosjektet til Andreas Paleologos som kanskje er betre kjent for dei animerte små kvite potetliknande figurane sine på MTV. Med CUCKOO trekk Paleologos oss inn i ein spennende rytmisk-melodiske elektro-popverden inspirert av dei TV-spel han vokset opp med under 80-tallet. Etter debutkonserten i 2008 har det blitt anbefalingar på Urørt, gig på Numusic, blitt spela på dansegolv i Oslo og på radio i både Norge og Sverige.

DJ HANAKIRI DJ Hanakiri er Hanna Petrine Munkeby (28) fra Tønsberg, bosatt i Oslo. Hun liker å danse og det høres på musikken hun spiller. Med bakgrunn fra Oslos breakdancemiljø startet hun å spille undergrunds rap og gammel funk og soul. De siste årene har hiphop-djen gått over til mer electro, grime og blander gjerne inn rytmer fra Brazil, Japan og Jamaica. Damer som M.I.A., Kelis, Peaches og Lady Sovereign er DJ Hanakiris helter. Hun er heller ikke redd for å gå mainstream med deilig RnB og gøyal electropop. Damevokal, morsomme og vågale tekster og masse bass er gøy. Energi og glede i 126bpm! DJ Hanakiri gir ser ikke før folk danser så svetten spruter!(mixtape fra Hanakiri her)

Til Playskool kommer også John Erik med platebagen full av ny afro og latinbeat, disco electro og andre hippe ting. John Erik spiller vanligvis sammen med Jonas under navnet John & Johnson- Det er 2 unge menn som har hatt en effektiv opptur i dj’Norge. Den første spillejobben var å varme opp for Ali Shaheed Mohammad, som er dj’n til A tribe Called Quest og Lucy Pearl. De har vært fast inventar på Nomaden klubb i Oslo der de etter en prøverunde fikk helte -status.! Ellers har de spilt på The Villa, Parkteateret og Rockefeller som oppvarmerne til Nas. De har en bred sjanger av musikk som strekker seg fra Funk til Hip-Hop og ender ute i Electroens verden.

ForYourEyes*Truly består av Ernst Føyn, Tone Emblemsvåg og Franck Aubry. Vi driver i hovedsak med visuals i form av grafikk på skjermer og lerret. Innholdet er en blanding av animasjon, bildesekvenser og film som vi mikser live. Med vår bakgrunn fra animasjon, Illustrasjon, scenografi og grafisk design er noe av spesialiteten vår også hvordan vi bruker projeksjonene i rommet for å skape spesielle opplevelser av det spesifikke rommet. Vi har etterhvert utvidet reportaret vårt med å innkludere mer generelle scenografielementer.

Designere kan ikke lage klubb sier du?? JO DET KAN VI DET! Mer info kommer! (hvis du vil bidra, har forslag, ønsker å opptre eller noe annet, ta kontakt!)