Oslo Jazzfestival 2015: 10. - 15. august

09. – 15. august er det duket for årets jazzfestival i hjertet av hovedstaden. Det blir en uke med musikk, fest og moro og i sentrum står noen av de beste artistene innenfor alle jazzens stilarter.

Søndag 09.08
20:00 Herbie Hancock Solo
Den Norske Opera & Ballett

Mandag 10.08

18:00 Gregory Porter
Den Norske Opera & Ballett

20:00 Gary Peacock / Marc Copland / Mark Ferber
Nasjonal Jazzscene Victoria

21:00 Ole Paus og Ketil Bjørnstad: Frolandia
Den Norske Opera & Ballett

22:00 Hamilton de Holanda
Herr Nilsen

Tirsdag 11.08
18:00 Marius Neset
Nasjonal Jazzscene Victoria

18:00 Jøkleba & Oslo14 – A Love Supreme
Universitetets Aula

20:00 Mari Kvien Brunvoll & Stein Urheim
St. Edmund’s Church

20:00 Eliane Elias
Chat Noir

22:00 Jason Moran – Fats Waller Dance Party
Nasjonal Jazzscene Victoria

Onsdag 12.08
11:00 Mesterklasse – Erlend Skosmvoll
Norges musikkhøgskole

16:00 Nordisk Showcase – Paul Dennis
BUZZ-scenen

17:00 Nordisk Showcase – Der Weise Panda
BUZZ-scenen

18:00 Nordisk Showcase – Blommor Inomhus
BUZZ-scenen

18:00 Sheila Jordan & Bjørn Alterhaug Trio
Nasjonal Jazzscene Victoria

20:00 Prez & Lady Day – Bodil Niska & Mia Gundersen
Chat Noir

20:00 DUPLEX Lassen & Svendsen
St. Edmund’s Church

21:00 Krokofant
Kulturhuset

21:30 Tony Allen
Rockefeller

22:00 Paolo Vinaccia: Dommedag – I følge Paulus
Oslo Domkirke

22:00 Elin Rosseland Kvintett
Nasjonal Jazzscene Victoria

22:00 Lage Lund
Herr Nilsen

Torsdag 13.08
11:00 Mesterklasse – Sheila Jordan og Ivar Antonsen
Norges musikkhøgskole

11:30 Barnekonsert: Jazzfigur – i tråd med musikken
Cosmopolite

13:30 Barnekonsert: Jazzfigur – i tråd med musikken
Cosmopolite

16:00 Nordisk Showcase – Mikko Sarvanne Hip Company
BUZZ-scenen

17:00 Nordisk Showcase – ZEMACHE
BUZZ-scenen

18.00 Nordisk Showcase – Bangin’ Bülows Nice Jazz Quartet
BUZZ-scenen

18:00 Trygve Seim – Helsinki Songs
Nasjonal Jazzscene Victoria

19:00 Magnolia Jazzband m/ Tracee
Oslo Domkirke

20:00 Harr&Hartberg
Chat Noir

20:00 Vilde&Inga
St. Edmund’s Church

21:00 Amira Medunjanin m/ Bojan Z
Cosmopolite

21:00 Mopti & Bendik Baksaas
Kulturhuset

21:00 Prima Vista Social Club
Buckley’s

22:00 Hans Mathisen – The Island
Nasjonal Jazzscene Victoria

22:00 Ole Børud
Herr Nilsen

Fredag 14.08
11:00 Mesterklasse – Petter Wettre og Jason Rebello
Norges musikkhøgskole

16:00 Nordisk Showcase -Qui Five
BUZZ-scenen

17:00 Nordisk Showcase – Sandra Borøy
BUZZ-scenen

18:00 Nordisk Showcase – Wizowa
BUZZ-scenen

18:00 Paal Nilssen-Love Large Unit
Nasjonal Jazzscene Victoria

19:00 Campbell Brothers – A Love Supreme
Oslo Domkirke

20:00 Sinatra 100 år – Sinatra Songbook & Hilde Louise Asbjørnsen
Chat Noir

21:00 Knut Reiersrud Band feat. Billie Van
Cosmopolite

21:00 Babylon Brothers
Buckley’s

22:00 Live Foyn Friis
Herr Nilsen

22:00 Enrico Rava/Enzo Favata – The Dark side of Jazz
Nasjonal Jazzscene Victoria

Lørdag 15.08
11:30 Barnekonsert: Fra Buenos Aires til Rio
Nasjonal Jazzscene

14:00 Barnekonsert: Klangbein
Nasjonal Jazzscene

16:00 Hot Club de Norvege
Buckley’s

16:00 Andreas Loven
Herr Nilsen

18:00 Steve Kuhn Trio med Karin Krog
Nasjonal Jazzscene Victoria

21:00 Dhafer Youssef Band med Det Norske Blåseensemble
Cosmopolite

21:00 Hedvig Mollestad Trio
Buckley’s

22:00 Arild Andersen New Quartet
Nasjonal Jazzscene Victoria

22:00 Roy Hellvins Kvintett
Herr Nilsen

Legg til ekstern kalender…