-
10:00 Patrik Berg – Landscapes and plants, Galleri Norske Grafikere
Torsdag 3. mai kl 18 ønsker Norske Grafikere velkommen til åpning av utstillingen Landscapes and plants der Patrik Berg viser en serie nye store etsninger fra 2018 med jungelinspirerte landskapsmotiver.
-
12:00 Slow/Fast Cycle, AKERSHUS KUNSTSENTER
Kunstnere: Ove Kvavik, Jorunn Hancke Øgstad, Randi Furuberg, Hyslom (Itaru Kato, Fuminori Hoshino, Yuu Yoshida), Farhad Kalantary, Daisuke Kosugi, Per Kristian Nygård og Richard Alexandersson.
-
12:00 Hanne Ekkeren ”Borderline”, Kunstplass – et visningssted for samtidskunst
Kunstplass er stolt over å presentere Hanne Ekkeren med prosjektet ”Borderline”, som tar utgangspunkt i fenomenet grenser og refererer til både et fysisk og mentalt grenseland. Utstillingen består av en serie objekter bygget opp av barnåler, funnet materiale og fotografi.
-
12:00 Geir Stadheim Trådløs kommunikasjon siste dag 6 mai, Galleri LNM
Geir Stadheim
Trådløs kommunikasjon
Geir Stadheim viser en serie små og mellomstore akrylmalerier på papir og lerret. Verkene har et figurativt utgangspunkt og forestiller menneskefigurer, natur, bygninger og elementer av industriell karakter.
Tekst: Daniel Østvold -
13:00 Michael Krohn, malerier, Galleri MAP
Det er med stolthet og glede at Galleri MAP atter en gang stiller ut bilder av den legendariske rockeren Michael Krohn.
Denne gang er det både gamle og nye bilder som vises, så utstillingen er mer variert, med mer fargeglade og lettsindige bilder enn vi er vant til fra den kanten.Åpent fra 13:00 til 17:00.
-
13:00 GRIPP av Ingrid Eggen og Jennie Bringaker, Tenthaus Oslo
Jennie Bringaker og Ingrid Eggen viser nye arbeider innen skulptur og video på Tenhaus Oslo, 3-27 mai 2018. Utstillingen vil bestå av et felles videoarbeid og to separate skulpturelle prosjekter.
-
13:00 M. M. MALVIN / 21. april til 4. mai 2018, S9 Galleri
M. M. Malvin er kanskje mest kjent for sine særegne Oslomalerier. Denne gangen er det imidlertidig noe helt annet vi skal få se ! Velkommen til vernissage lørdag 21. mai kl. 15.00 til 17.00. Åpningstider ellers: Onsdag til søndag 13.00 til 17.00. Utstillingen kan oppleves t.o.m. fredag 4. mai.
-
15:00 ORP2-utstillingen IV og Open Video VIII, Atelier Nord ANX
I forbindelse med Oslo Open 2018 deltar kunstnere med tilhold i atelierfellesskapet Olaf Ryes Plass 2 (ORP2) i en gruppeutstilling på Atelier Nord ANX, ORP2-utstillingen IV. Samtidig vises videoprogrammet Open Video VIII kuratert av Janne Talstad.
-
16:30 The Gatsby Maze Escape Room Performance, Torshov
I The Gatsby Maze tar du og dine venner på dere rollen som “Tids Agenter” og reiser tilbake i tiden for å endre utfallet av historiske hendelser. Gjennom mysteriene dere avslører og forandringene dere da gjør forbedres forhåpentligvis historien og således nåtiden.
-
18:00 Åpen scene på Sub Scene, Sub Scene
Åpen scene på sFredag 4. mai kl 18:00
-
18:00 Skogspils mai, Gaasa
Skogspils arrangeres på Gaasa hver første fredag i måneden, og er åpen for alle skogens medlemmer!
-
18:00 Åpen scene på Sub Scene, Sub Scene
Åpen scene på Sub Scene, fredag 4. mai kl 18:00
-
20:00 Einar i Solveggen & No States, Henriken
Einar i Solveggen og No States spiller konsert på Henriken
4.mai // kl. 20:00 // 100 kr // 20 års aldersgrense
-
21:00 Røverdatter: Hundekino til inntekt for dyr av rusmisbrukere, Thorshovparken
Ta med deg din firbeinte på en helt spesiell kveldstur – Røverdatter og Caroline Holtet, veterinær og klinikksjef i AniCura Grünerløkka inviterer til hundekino i Torshovparken!
Hundekinoen er gratis men alle oppfordres til å donere valgfritt beløp til veterinær Caroline Holtets fond som finansierer veterinærhjelp til dyr av vanskeligstilte og rusmisbrukere.
Spleisen er allerede i gang, så du kan støtte fondet her: www.spleis.no/project/35583
-
22:00 Elektro Romantik, Revolver
Elektro Romantik
på Revolver
med
Robo & MoJo -
22:00 African Night: Food & Live Music!, Smelteverket
We’re all about theme nights, so here we present for the first time an evening dedicated to Africa!